Żyrandole - od Evolight.pl 0

Żyrandole

Kiedy budujemy dom, podstawą są fundamenty, mury, dach, są to elementy, bez których nie możliwe jest postawienie domu, jest to koniecznością. Tak samo, kiedy już robimy tak zwana wykończeniówkę domu czy mieszkania nie możemy pominąć oświetlenia, które jest niezwykle ważne, właściwie niezbędne w każdym pomieszczeniu. Ponieważ bez niego nie da się funkcjonować w jakimkolwiek wnętrzu. Trzeba wiedzieć, jakie oświetlenie dobrać do danego miejsca, ale to ocenia się na podstawie różnych czynników, które o tym decydują. Między innymi styl, w którym jest utrzymane dane pomieszczenie, wymiary jego i wysokość, udekorowanie itd. Powinno się dokładnie się przemyśleć kupno każdej lampy do różnych miejsc, ponieważ potem może to odbić się na naszym zdrowiu czy samopoczuciu. Wszystko, co robimy, powinno robić się z głową i lepiej coś przemyśleć kilka razy niżeli potem zmieniać coś, bo okazuje się, że nie o to nam chodziło i nie podoba nam się to, co powstało, a przecież chodzi o to, żeby dobrze się czuć w swoich murach i, aby podobało nam się gdzie mieszkamy i jak. Obecnie branża oświetleniowa oferuje tyle rodzajów lamp, że każdy z nas może wybrać coś dla siebie i sprawdzić, co mu najbardziej pasuje i spełni swoją funkcję w danym pomieszczeniu. Kierując się tylko i wyłącznie wyglądam lampy nie sprawimy, że będzie ona także dawały tyle światła, ile potrzebujemy, ponieważ można dobrać i ładną, ale zarówno dobra lampę, która dostarczy odpowiednią ilość promieni. A są lampy, które wyglądają niezwykle, a tak naprawdę tylko to jest jej zaletą, bo reszta jest na minus. Żyrandole są różne, występują w różnych wariantach kolorystycznych, różnych kształtach itd., co za tym idzie nie ma tutaj ograniczenia, że żyrandol można tylko dobrać do stylu glamour czy do klasycznego, bo można do wielu innych. Pole do wykazania swojej kreatywności jest duże.


Żyrandol
– gdzie zastosować?

Żyrandole to rodzaj oświetlenia, które z pewnością jest wyjątkowe i sprawia, że przykuwa uwagę, dostarcza bardzo dużo światła i prezentuje się niezwykle. Oczywiście są różne rodzaje żyrandoli, są te nowoczesne jak i te klasyczne, dzięki czemu można dobrać je pod swoje gusta i potrzeby. Są z różnych tworzyw wykonane, w różnych kolorach, zatem nie sposób powiedzieć ile jest możliwości aranżacyjnych w połączeniu z żyrandolem. Tak naprawdę można wykonać wiele ciekawych z nim związanych i wykazać się wariacjom i dowolnością, dać ponieść się temu, co nam podpowiada nasza dusza artystyczna. Nie warto kierować się stereotypowym myśleniem, że żyrandol to tylko do wystawnych wnętrz w stylu glamour, ponieważ tak nie jest. Często ludziom wydaje się on oznaka wyższych statusów materialnych czy czymś, co jest wielkie i nie ma w tym skromności, że jest to przerysowane i brak tam minimalizmu i prostoty. Oczywiście są tego typu żyrandole, które to reprezentują, ale są też te klasyczne, które są subtelne i maja w sobie piękną prostotę. Jest wiele propozycji tego typu oświetlenia, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na dobór tej najwłaściwszej. Do wielu styli żyrandole się wpisują, ponieważ ilość ich odsłon i propozycji powoduję, że można dostosować taki żyrandol, który odzwierciedla nasze gusta i to, co gra w naszej duszy, wystarczy tylko poszukać w ofertach branży oświetleniowej, a tam można znaleźć przeróżne i ciekawe propozycje. Tak naprawdę ogranicza nas nasza głowa w kwestii pomysłowości.

Żyrandol jest zazwyczaj stosowany w większych przestrzeniach, zatem w większych metrażowo sypialniach, pokojach gościnnych/dziennych, salonach, gabinetach domowych, pokojach dziecięcych. Dlaczego tak jest? Ponieważ żyrandol ma to do siebie, że jest dosyć pokaźny i dostarcza sporą ilość światła i rozprzestrzenia je na całość wnętrza. Dostarcza tyle promieni, że spokojnie starcza na oświetlenie na przykład dużego salonu i nie trzeba dodatkowych źródeł, aby było wszystko widoczne, a więc jest to na plus i powoduję, że żyrandole nadal nie wychodzą z mody i są chętnie montowane w domach na świecie. Z pewnością są ponadczasowe i są tworzone coraz to nowe modele, co pozwala na dobranie swojego idealnego do konkretnego pomieszczenia. Warto zwracać uwagę na to, z czego wykonany jest dany żyrandol, jakie daje światło, jak te promienie są rozpraszane, czy jest regulowany itp., ponieważ to ma wpływ na dalsze funkcjonowanie z nim. Lepiej dwa razy się zastanowić nad kupnem i zamontowaniem takiego żyrandola niżeli potem żałować i być niezadowolonym z efektu końcowego. Projekt danego pomieszczenia powinien zawierać, jaki rodzaj lampy chcemy zastosować i, jeśli jest to żyrandol to przemyśleć, jaki kolor powinien mieć, aby pasował do całości, jaka wielkość, ile żarówek, z jakiego materiału wykonana, w jakim stylu, ponieważ to wszystko ma wpływ. Biorąc to pod uwagę unikniemy później zmian, które będą, ponieważ nie będzie nam ta dana lampa pasować. Czasami lepiej na spokojnie się zastanowić i rozważyć różne opcje i być zadowolonym z tego, co powstało we wnętrzu.

Żyrandole to z pewnością lampy, które są oprócz świetnym dostarczycielem światła, to i eleganckim i gustownym wypełnieniem przestrzeni, stanowi element także dekoracyjny i to jest bardzo ważne. Ponieważ taki żyrandol może sprawić, że całość będzie wyglądała o wiele lepiej i będzie powodować, że pomieszczenie od razu się odmieni i będzie rozjaśnione i dopełnione.

Żyrandol w salonie czy to dobry pomysł? Jak najbardziej, a zwłaszcza w tym większym to świetna propozycja i zapewnienie prawidłowego oświetlenia, a jednocześnie wykazane akcentu dekoratorskiego, który na pewno poprzez żyrandol się ukarze. Salon o większych metrażach to często kłopot, jeśli chodzi właśnie o dostarczenie odpowiedniej dawki światła, ale tu z pomocą przychodzi właśnie żyrandol, gdyż on dzięki swojej otwartości żarówek i pokaźności sprawia, że oświetlony jest cało salon i promienie te dochodzą do każdego punktu salonu, to wielkie udogodnienie i sprawia to, że nie musimy się martwić, że gdzieś będzie ciemniej i będzie słaba widoczność i nie będzie można działać tak jak by się chciało. Żyrandol ma to do siebie, że oprócz sufitu, cała reszta również jest równomiernie oświetlona, co oznacza, że nasz wzrok nie będzie musiał się ani męcząc wzroku, żeby coś przeczytać ani też nie będzie musiał męczyć się zbyt mocną intensywnością żarówki. To sprawia, że działa to na plus i ludzie nadal często decydują się na tej typ lampy do przestronnych salonów, które wymagają lepszego oświetlenia. Oprócz tego dodają swoistego klimatu i tego czegoś, co przykuwa wzrok i powoduję, że goście i domownicy czują się dobrze w takiej przestrzeni.

Żyrandol w pokoju dziecięcym to jak najbardziej świetna opcja, mimo że jak na pokój dla dziecka brzmi trochę wyniośle to są żyrandole specjalne do tego typu przestrzeni, dzięki, którym można zapewnić dziecku prawidłowe oświetlenie, ale i piękny pokój z lampą, która wpisuje się w całość wystroju i jest idealnym elementem dekoracyjnym. Dzieci, zwłaszcza dziewczynki zwracają na takie rzeczy uwagę i taki żyrandol będzie powodował, że będą chcieli w tej swojej przestrzeni przebywać, że będą czuć się tam dobrze i swobodnie. Żyrandolowi w pokoju dziecięcym jak najbardziej powinno się mówić tak, ponieważ taki przedszkolak czy pierwszoklasista potrzebuje dobrego światła, które pozwoli na rysowanie, kolorowanie, uczenie się czytać i liczyć w godziwych warunkach światła, które będą go do tego motywowały, a żyrandole na pewno do takich lamp należą.


Przykładowe
żyrandole

Asti żyrandol 5 pł. / czarny matowy

Żyrandol w kolorze czarnym, wykonany z wysokiej, jakości stali, na długim zwisie, posiada pięć odkrytych w formie imitującej płomień, które są widoczne i powodują, że pokój, w którym taki żyrandol jest zamontowany jest bardzo dobrze oświetlony.

Arkadia żyrandol 5 pł. (3+2) / patyna

Klasyczny żyrandol wykonany ze stali i szkła, w kolorze miedziano-złotym. Posiada źródeł światła, co pozwala na dostarczenie dużej ilości światła.

Żyrandole występują w różnych odsłonach, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na wybranie takiego, który spełnia nasze oczekiwania. Sprawdza się on w dużych przestrzeniach, gdzie może dokładnie oświetlić całość.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl